top of page

Dijital

Türkiye müzik sektöründe 1986 yılından beri faaliyet gösteren Dms Müzik, gelişen teknoloji ve dijital müzik sistemine entegrasyonu ile, müzikle uğraşıp, şarkılarını ve sesini tüm dünyaya duyurmak isteyen sanatçılar için dijital satış mağazaları ile anlaşmalar yapar. Ulusal ve uluslararası dijital platformlarla yaptığımız anlaşmalar ile şarkılarınızı tek bir yerden tüm kanallara girmesini sağlarız.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Şarkımı hangi formatta hazırlamalıyım ?

Şarkılarınızın 44.100 khz, 16bit wav formatında olması gerekmektedir.

 

Albüm görseli nasıl olmalı ?

Albüm görselinin en az 3000 x 3000 en fazla 6000x6000 px, jpeg veya tiff formatında 300dpi rgb olması gerekmektedir. Görsel üzerinde herhangi bir fiyat bilgisi ve ya sticker bulunmamalıdır.

 

Şarkım nerelerde olacak ?

En bilinenleri Apple Music, Spotify, Deezer, Muud, Amazon Music, Youtube, Fizy, olmak üzere dünyada toplam 240 ülkedeki dijital platformlarda.

 

Ne zaman yayımlanır ?

Eser izinleri alındıktan sonra üç hafta içerisinde tüm servislerde yayına açılır. Bu üç hafta biraz uzun gözükmekle birlikte bu süre bizim için çok önemlidir. Şarkınızın sadece yayınlanmış olması yeterli değildir, biz aynı zamanda Spotify,  Apple Müzik,  Fizy gibi servislerle iletişime geçerek şarkınızın listelere girmesi için çalışırız.

 

Eser kendime ait değilse ne yapmalıyım ?

Eserinizi yayınlayabilmek için eserin söz ve müzik sahiplerinden izin alınması ve eğer talep edilirse izin bedellerinin ödenmesi gerekir. Bununla ilgili Mesam, Msg ve diğer edisyon şirketleri ve istemiş oldukları izin yazıları formatı bizim tarafımızdan hazırlanır. Eser sahibinin istediği izin bedeli ise size aittir.

Kapak tasarımını nasıl yapacağım ?

Göndereceğiniz fotoğrafınıza kapak tasarımı bizim tarafımızdan ücretsiz yapılmaktadır.

Fotoğrafı nasıl çektirmeliyim ?

Eğer İstanbul'da iseniz albüm kapak fotoğraflarınız bizim tarafımızdan ücretsiz çekilmektedir.

bottom of page